Ali Koç: Hepinizle gurur duyduk

Milletler Ligi turnuvasında şampiyon olan A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın Fenerbahçeli oyuncuları Eda Erdem Dündar, Melissa Vargas, Aslı Kalaç ve Gizem Örge ile takım menajeri Pelin Çelik, kulübün Yüksek Divan Kurulu toplantısına katıldı.

Kalamış’taki Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde devam eden Yüksek Divan Kurulu toplantısına katılan milliler, ayakta alkışlandı. Sahneye çağrılan oyuncuları tek tek tebrik eden Başkan Ali Koç, “Milli takımın bel kemiği, Fenerbahçe’nin sporcuları, hepinizle gurur duyduk” dedi.

Bu başarının tesadüf olmadığını ve devam edeceğini aktaran Ali Koç, “Bunun tohumları yıllar önce atıldı ve şimdi meyve veriyor. Erkeklerde de benzer bir yoluculuk devam ediyor onların daha gidecek yolu var. Allah’ın izniyle olimpiyatlara hem erkek hem kadın milli takımı olarak katılacak 2-3 ülkeden biri olma ihtimalimiz var. İnşallah o da gerçekleşir. Bu çılgın kadın Melissa Vargas’a mikrofonu vereceğim. Aidiyet duygusu zaten saç stilinden belli; sarı-lacivert saçı turnuva boyunca bize gösterdi. Allah kazadan beladan korusun sizi. Çünkü sizinle çok yolumuz var” diye konuştu.

EDA ERDEM: BENİM İÇİN MUTLULUK VERİCİ BİR OLAY

Ali Koç’un sırayla mikrofon verdiği oyuncular ve antrenörler de duygularını anlattı.

Herkesi sevgiyle kucakladığını anlatan Eda Erdem, “Şampiyonluk kazanmanın verdiği mutluluğu paylaşıyoruz bugün burada. Ülkemizi ve Fenerbahçe’yi temsil ederken burada olmam benim için mutluluk verici bir olay. Destek ve güveniniz bizlere güç, enerji verdi. Kulübümüzün voleybola verdiği katkılar da ülke voleybolu için çok önemli. Milli takımla ve kulüp sezonunda da güzel işler başarmayı umuyoruz. Çok iyi bir takımız zaten. Sizlerin desteğiyle başaracağımıza inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Milli oyuncu Gizem Örge, “Türk voleybol tarihinin en büyük başarısını Fenerbahçe Kulübü çatısı altında hep birlikte kutluyoruz. Bu beni çok heyecanlandırıyor. Uzun yıllardır milli takımda bulunamıyordum. Fenerbahçe ailesine emek verdiğim yıllarda böyle bir başarıya layık olmak beni ekstra gururlandırıyor. İyi ki Fenerbahçeliyiz” değerlendirmesinde bulundu.

Aslı Kalaç, şu an dünya birincisi olduklarına dikkati çekerek, “Çok mutlu, gururluyuz. Bu gururu da Fenerbahçe ailemizle beraber burada paylaştığımız için çok mutluyuz. Darısı milli takımla ve kulübümüzle beraber nice kupalara” şeklinde görüş belirtti.

Türkçe “Merhaba” diyerek sözlerine başlayan Melissa Vargas ise burada bulunduğu için mutlu olduğunu belirterek, “Türkiye’ye ve Fenerbahçe’ye daha fazla başarı kazandırmak için mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu an için çok teşekkür ederim” ifadesini kullandı. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir