iyzico KOBİ’lerin büyümesine odaklandı

E-ticaret dünyasında sanal POS hizmeti ve yapay zekâ tabanlı ödeme teknolojileri alanında hizmet veren iyzico, gelecek dönem için odağına KOBİ’lerin büyümesi ve dijital dönüşümlerine rehberlik etmeyi aldı. 100 bin üye iş yeri, 4 milyon kullanıcıyla 70 milyar lira işlem hacmine ulaşan şirket, üye iş yeri sayısını son 1 yılda yüzde 20 artırdı. iyzico bu yılı 150 milyar lira hacimle kapatmayı, son kullanıcı sayısını 6 milyona, üye iş yeri sayısını ise 130 bine çıkarmayı hedefliyor.

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ ALTYAPISI

Türkiye’deki tüm işletmelerin yüzde 99,8’inin KOBİ’lerden oluştuğuna ve bu işletmelerin toplam istihdamın yüzde 76,7’sini sağladığını belirten iyzico CEO’su Orkun Saitoğlu, bu oranların ülke ekonomisinde KOBİ’lerin yeri ve öneminin büyüklüğünü çarpıcı olarak gösterdiğini belirtti. Saitoğlu, “iyzico olarak, 10 yıl önce finansal hizmetleri demokratikleştirme vizyonuyla yola çıktık ve ödemeler alanında bunu gerçekleştirdik. İkinci 10 yılımızda ise finansal hizmetleri demokratikleştirmeye devam ederken KOBİ’lerin büyüme serüvenlerinde yol arkadaşı olmayı hedefliyoruz” dedi. 10 yıldır Türkiye’de hem son kullanıcı hem de üye iş yeri için güvenli alışveriş altyapısı oluşturduklarını da vurgulayan Saitoğlu, “KOBİ’lerin hızlı gelişim gösteren e-ticaretten daha fazla pay alabilmesi için geliştirdiğimiz iyzico ile, Öde üye iş yerlerimizin müşterilerine yüzde 37 daha hızlı tamamlanan bir ödeme deneyimi sağladık. Bu avantajları sayesinde iyzico ile Öde, 2021-2022 döneminde işlem adedi bazında yüzde 155 büyüme kaydetti” ifadelerini kullandı.

Rafta, reyonda ve kapıda ödeme için yeni çözümler

Online alışverişin yanı sıra iyzico Cep POS ürünüyle alıcı ve satıcıyı fiziksel ortamda da buluşturan iyzico’nun bu alandaki yatırımları da devam edecek. Perakende kanalında rafta, reyonda ve kapıda ödeme alma deneyimini iyileştirecek çözümler üzerinde çalıştıklarını söyleyen Saitoğlu, “Üye iş yerlerimizin hem fiziki hem de internet mağazalarındaki tüm ödeme alma işlemlerini tek panelden kontrol edebilmeleri için çalışıyoruz. Çoklu kanallardaki tüm finansal ihtiyaçlarını ve nakit akışlarını kolayca yönetebilecekleri uçtan uca servisler sağlayacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir