Paranın üzerinde neler yaşıyor neler… Bir bilim insanı görüntüledi Bu paranın temizlenmesi şart…

Son zamanlarda sayıları artan “farklı cisimler üzerindeki küçük bakteriler, canlılar” videolarının ardından bir bilim insanı, kişisel eşyalarımızda hangi mikropların gizlendiğine ışık tutan videoları ile bakterilerin gizli dünyasını ortaya çıkarıyor. TikTok’taki adıyla @Micromani2023 tarafından hazırlanan şok edici videolar, banknotların, telefon ekranlarının ve hatta muslukların her tarafında gezinen görünmez bakterileri gösteriyor.

Gerçek adı Amani Abdlrasul olan araştırmacı, platformda 60.000’den fazla takipçiye sahip ve günlerini Tampa, Florida’da bir tıbbi laboratuvar bilimcisi olarak geçiriyor.

39 yaşındaki bilim insanı, Florida’daki bir laboratuvarda, hastaların mustarip olabileceği hastalıkları belirlemek için her gün yaklaşık 700 numuneyi test ediyor. Ancak Amani, kendisinin bile 100 dolarlık bir banknotta bulduğu bakteriler karşısında şaşkına döndüğünü ve bazı olağandışı ‘ürkütücü ve sümüksü bakterilerin’ tanımlanamaz olduğunu söylüyor.

Amani, yaptığı paylaşımda “100 dolarlık bir banknotu kanlı agar üzerine sürdüm ve 24 saat inkübe ettim. Bakterilerin bir kısmı Staphylococcus türleriydi. Ürpertici ve sümüksü görünenlerin ne oldukları hakkındaysa hiçbir fikrim yok. Dijital para birimi için hazırım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir