Android Auto kullanıcılarına Microsoft müjdesi

Bu, Microsoft 365‘e göre gelecekteki sürümlerin ayrıntılarını veren yol haritası.

Uygulama Şubat ayında kullanıma sunulsa da, nasıl kullanılacağına ilişkin hala çok fazla ayrıntıya sahip değiliz. Microsoft, takvim görünümünden “toplantılara katılabileceğinizi ve arama yapabileceğinizi” belirtiyor. Hizmetten gelen mesajlarla entegre olup olmayacağına veya dosya ve veri işbirliği gibi diğer Teams’e özgü özelliklerden bazılarına katılıp katılmayacağına dair hiçbir bilgi yok. Elbette otoyolda araba kullanmak muhtemelen rastgele iş dosyalarıyla uğraşmak için en iyi zaman değil.

Android Auto kullanıcılarına Microsoft müjdesi

Ne Microsoft ne de Google, Teams’in Android Auto için yayınlanmasının neden bu kadar uzun sürdüğüne dair herhangi bir açıklama yapmadı. Google ayrıca I/O 2023’te Zoom ve Webex için Android Auto entegrasyonunu da duyurdu. Her iki yazılım paketi de eylül ayında platformda piyasaya sürüldü. Android Auto ayrıca yakın zamanda The Weather Channel ve YouTube’dan da uygulamalar aldı. Platform, yolcular için veya araç park halindeyken bile Solitaire’in bir versiyonu ve Beach Buggy Racing 2 adlı basit bir yarış oyunu da dahil olmak üzere oyunlar sunuyor.

Google, Android Auto’nun şu anda 200 milyon arabaya entegre olduğunu söylüyor, bu nedenle Microsoft Teams‘in eklenmesi kesinlikle memnuniyetle karşılanıyor. Bu arada şirket, Android Auto uygulamasından farklı olarak tam teşekküllü bir bilgi-eğlence işletim sistemi olan, benzer adlı ancak farklı bir ürün olan Android Automotive’in benimsenme oranının geçtiğimiz yıl otomobil üreticilerinin yeni çalışmalara başlamasıyla birlikte patlama yaşadığını öne sürdü. Chevrolet, Volvo, Polestar, Honda, Renault ve hatta GM gibi şirketlerin tümü Google’ın platformunu benimsediğini duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir