Çıplak partiye katıldıktan sonra gözaltına alınmıştı: Askere gönderiliyor

Rusya’da geçen ay sunucu ve sosyal medya fenomeni Nastya Ivleeva tarafından başkent Moskova’da düzenlenen partinin yarattığı tartışma bitmek bilmiyor…

32 yaşındaki Ivleeva tarafından Mutabor isimli bir gece kulübünde düzenlenen partide çok sayıda sanatçı, sosyal medya fenomeni ve sosyetenin üyeleri neredeyse yarı çıplak vaziyette gelmiş ve bu görüntüler sosyal medyada paylaşılmıştı.

Çok sayıda siyasetçi ve Rus vatandaşı bu partiye tepki gösterirken, ülkenin Ukrayna ile savaşta olduğu bir dönemde bu tür bir partiyi kınamıştı. Bazı Rus siyasetçiler partiye katılanların LGBTİ ile ilgili yasaları ihlal ettiğini ve Rus halkının ahlakını bozduğunu iddia etmişti.

PENİSİNE ÇORAP TAKMIŞTI

Tepkiler üzerine Ivleeva hakkında vergi soruşturması başlatılırken partiye katılan birçok isim de sosyal medya üzerinden geri adım atarak, özür dilemişti. Ivleeva’nın 5 yıla kadar hapis cezası alması bekleniyor. Partiye katılanlardan biri olan ve Putin’in vaftiz kızı olarak tanınan Ksenia Sobchak da kameralar karşısında özür dilemek zorunda kalmıştı.

Partiye çırılçıplak katılan ve sadece penisine Balenciaga marka bir beyaz çorap takarak kapatan rapçi Vacio gözaltına alındı. Eşcinsel propagandası yapmakla suçlanan Vacio lakaplı 25 yaşında Nikolai Vasilyev hakkında yeni bir karar alındı.

SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇEMEMİŞ

Moskovsky Komsomolets isimli bulvar gazetesi Vacio’nun bir zorunlu askerlik kampına gönderildiğini açıkladı. Haberde, “15 gün cezaevinde kaldıktan sonra Vasilyev Belorusskaya metro istasyonu yakınlarındaki askerlik şubesine götürüldü ve burada kendisine 9 Ocak için celp verildi. Ardından polise teslim edildi” denildi.

Fakat Vasilyev’in Ekaterinburg’da sağlık kontrolüne girdiği fakat tıbbi komisyon geçemediği için orduda görev yapma sürecinin sekteye uğradığı belirtildi.

Vacio lakaplı rapçi olayın büyümesinden sonra, “Ben LGBT’yi desteklemiyorum ve bu konuda bir propaganda yapmak istemiyordum. Savaş sebebiyle zor günlerden geçtiğimiz bir dönemde bu videolardan dolayı rahatsız ettiğim ve öfkelendirdiğim insanlardan özür diliyorum” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir