Demirtaş’ın çekilmesiyle ilgili Kurum’dan CHP ve DEM’e can alıcı soru: ‘Pazarlık mı var?’

AK Parti ile MHP tarafından kurulan Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Murat Kurum, İstanbul’da gazete, televizyon ve dijital medya temsilcileriyle bir araya geldi. 

Davetliler arasında Kanal7 Genel Yayın Yönetmeni Zahid Akman, Haber7.com Genel Yayın Yönetmeni Osman Ateşli ve Ülke TV Haber Koordinatörü Ayhan Yağızer de vardı. Kurum ile görüşen Ateşli, herkesin merak ettiği projeleri dinledi.

“İTTİFAK YAPIYORSANIZ GİZLEMEYİN”

Kurum’a terörden cezaevinde tutuklu bulunan HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’ın DEM Parti adaylığından geri çekilme kararı soruldu.

Kurum konu ile ilgili şunları söyledi; 

PAZARLIK MI VAR?

“Dün hevesliyken bugün niye bu kararı aldı? Pazarlık mı var? Baskı, talimat mı var?” diye soran Kurum, “Siyaset şeffaf, demokratik yürümeli. İttifak yapıyorsanız gizlemeyin, PKK üzerinden medet ummayın. Milletimiz hepsini görüyor. Asıl cevabı milletimiz bölücü terör örgütünün işaret ettiği ittifaka 28 Mayıs’ta yanıt verdi. 31 Mart’ta da cevap verecektir.” ifadelerini kullandı.

“TEHDİTLERE BOYUN EĞMEDİK, EĞMEYİZ”

Terör örgütü elebaşlarından Murat Kurum’un kendisine yönelik tehditlerimin hatırlatılması üzerine de Kurum, “Ne bölücü terör örgütünün ne de başka örgütlerin tehditlerine hiçbir zaman boyun eğmedik, bundan sonra da asla eğmeyiz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir