Haftaya Hangi Kripto Paralar Alınır? Uzman 3 Altcoin Seçti!

Spot Bitcoin ETF’lerinin SEC tarafından onaylanması, dijital varlıkların çoğunun kazanç elde etmesi nedeniyle kripto para piyasasını olumlu yönde değiştirdi. Aynı zamanda, yatırımcılara potansiyel olarak kazançlı fırsatlar sunan bazı düşüşler de yaşandı. Kripto uzmanı Elmaz Sabovic, yatırımcılar için önümüzdeki hafta cazip yatırım fırsatları sağlayan 3 altcoin paylaşıyor.

Listenin ilk sırasında popüler meme coin’i Shiba Inu (SHIB) var

Geliştiricilerinin Shiba Inu’ya (SHIB) olan bağlılığı devam ediyor. Bunun en son örneğine 9,35 milyar SHIB’i yakmalarından tanık olduk. Bu yakma işlemini, bu dijital varlığın fiyatını 0,00001 dolar eşiğinin üzerine çıkarmak amacıyla yaptılar. Böylece, bir sıfırı kaldırmayı başardılar. Shiba Inu’nun son yakma faaliyetleri, SHIB temsilcisi Lucie’nin açıklamasına göre, katman-2 ağ ölçeklendirme çözümü olan Shibarium’daki gaz ücretleriyle beslenen ekosistemdeki beşinci SHIB yakma girişimini işaret ediyor.

9 Ocak’ta 9 milyar SHIB yakma cüzdanına gitti. Kaynak: Lucie

Basın saatine göre SHIB, geçtiğimiz hafta %2,50’lik kazanç ve geçtiğimiz ay %7,97’lik artış kaydetti. Bununla birlikte altcoin, son 24 saatte %0,66’lık bir düşüşle 0,00001007 dolardan işlem görüyordu.

SHIB 7 günlük fiyat grafiği.

İkinci sıradaki altcoin: Hedera (HBAR)

Hedera (HBAR), sürekli büyüyen işbirliği ve uygulama ağına sahip. Buna olarak, Hedera son zamanlarda bazı olumlu teknik göstergeler sergiledi. Bir günlük grafik, gün için potansiyel yükseliş momentumuna işaret eden yükselen bir tepe mumu gösteriyor. Özellikle, günlük grafikteki RSI umut verici. Ayrıca, MACD ‘bullish-cross’ ile olumlu duyguları daha da destekliyor. 4 saatlik grafikte dikkat çeken bir gelişme, kripto analisti Crypto Troll’ün 12 Ocak’taki yazısına göre, piyasanın gücünü vurgulayan kritik 200 günlük Hareketli Ortalamanın üzerindeki kapanış.

HBAR grafik fiyatı üzerindeki teknik göstergeler. Kaynak: Kripto Troll

Bu arada, yazı sırasında HBAR, bir önceki güne göre %0,15 düşüşle 0,08316 dolardan işlem görüyordu. Ayrıca altcoin, son 7 günde %2,22 düşüş ve geçtiğimiz ay %13,28 kazanç kaydetti.

HBAR 7 günlük fiyat grafiği.

Son sırada da bir meme coin’i var: Dogecoin (DOGE)

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Elon Musk’ın X üzerinde duyurduğu peer-to-peer işlemler kısa süre önce onaylandı. Bu gelişme Dogecoin (DOGE) fiyatını olumlu yönde etkiledi. Bu duyurunun ardından topluluğun iyimserliği de arttı. Topluluk, Musk’ın bir Dogecoin destekçisi olması nedeniyle DOGE entegrasyonunda yüksek ihtimal görüyor. Bu iyimserlik, Ocak ayında altcoin fiyatının %7,62 oranında artmasıyla da hemen kendini gösterdi. Bu arada DOGE, son 24 saatte %0,34 ve geçen hafta %0,45 kazanç elde etti. Bununla DOGE aylık grafikte %13,35 kayıp gördü. Altcoin halihazırda 0,08398 dolardan işlem görüyordu.

DOGE 7 günlük fiyat grafiği.

Devam eden bu kripto rallisinin Bitcoin (BTC) dışındaki varlıklara daha fazla kazanç getirip getirmeyeceği henüz net değil. Ancak, yenilenen yatırımcı güveninin birden fazla kripto para için katalizör olması muhtemel.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı ve risk değerlendirmenizi yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir