Noel baba gerçek mi? Noel baba gerçekten var mı, kim?

Noel’e dair sorular merak ediliyor ve araştırılıyor. Merak edilenler arasında Noel babaya dair birçok detay bulunuyor. Noel baba gerçek mi? Sorusu da en çok merak edilmekte olan noel baba soruları arasında yer almakta. Bu haberimizde merak edenler için Noel baba kimdir? Noel baba gerçek mi? Sorularını yanıtladık. Peki, Noel baba gerçek mi? Noel baba gerçekten var mı, kim?

NOEL BABA GERÇEK Mİ?

Noel Baba, dünya genelinde bilinen bir mitolojik figürdür. Noel gecesi veya sabahında iyi çocuklara hediyeler getirdiğine inanılır. Santa Claus olarak da bilinen bu karakterin kökeni, Aya Nikola’ya dayanır. Aya Nikola, erken dönem Hristiyan azizlerinden biridir ve insanlara gizlice hediyeler vermesiyle efsaneleşmiştir.

Aya Nikola’nın koruyuculuğu, denizcilerden tüccarlara, çocuklardan okçulara kadar geniş bir yelpazede yer alır. Tombul, kırmızı giysiler içinde, beyaz sakalları olan ve ren geyikleri tarafından çekilen bir kızakla uçabilen tasviri, modern zamanlarda kutlamaların ticarileşmesiyle ve şirketlerin ekonomik kazanç elde etme çabalarıyla şekillenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir